Метеорологічні особливості другої декади
червня 2022 року
Друга декада червня характеризувалась сонячною, спекотною погодою з короткочасними грозовими дощами. При проходженні фронту та під впливом північно-західного циклону у середині декади, спостерігалось зниження температурного режиму, передусім у нічні та ранкові години.
Вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур
Сонячна погода сприяла достиганню та накопиченню цукрів у плодах та ягодах плодово-ягідних культур.
В той же час, відсутність ефективних опадів та високі температури повітря призводили до суттєвого зниження запасів продуктивної вологи під с/г культурами.
Підвищення денних температур повітря до +30° і вище на певній території області пригнічувало розвиток сільськогосподарських рослин, через високі температури повітря місцями відмічалась втрата тургору у рослин в денні години. Утримання високих температури +25° і вище на глибині 10 см також негативно впливало на приріст коренебульбоплодів.
При умові збереження бездощового періоду до кінця червня, період травень-червень буде найсухішим за всю історію метеорологічних спостережень.
Станом на 20 червня суми ефективних температур вище +5° на більшій території області були нижче багаторічних показників.
Озимина. Озима пшениця перебуває у фазі цвітіння-молочна стиглість. Висота рослин 56 - 76 см.
Кукурудза. У кукурудзи – 5- 7-й листок.
Cади та виноградники. Виноград – цвітіння.
Яблуня – ріст плодів; абрикос – дозрівання; слива, персик – ріст плодів. Черешня – достигання плодів, збір урожаю; вишня - достигання плодів.
Городні культури. Огірки-поява бутонів; кабачки – 3-й листок; томати — поява бутонів, цвітіння, відцвітання перших квіток. Гірські райони: картопля — утворення бокових пагонів; огірки, кабачки, буряк — 1-3-й листок .
Багаторічні трави. Конюшина –перший укіс.
Начальник Закарпатського ЦГМ В.М. Манівчук
Батрак
657070