Метеорологічні особливості першої

Метеорологічні особливості другої декади

січня  2022 року

    

         В другій декаді січня спостерігалась холодна зимова погода. На дорогах відмічалась ожеледиця. Часом фіксувались тумани та паморозь. . В горах подекуди спостерігалася слабка ожеледь.

      Максимальна температура повітря в денні години на більшій території області підвищувалася до 0-4º тепла, на високогір’ї (Сл Плай) до 5°морозу. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі знижувалася до 12-18° морозу. На 2° інтенсивніше охолоджувалась поверхня грунту.

 

       Опади випадали упродовж 4-7-ми днів у вигляді мокрого снігу та снігу . Сумарна кількість їх  складала 35-94%  декадної норми (5-31 мм). 

      Тривалість сонячного сяйва. Сонячного сяйва до поверхні землі надійшло 23-26 годин, що  більше норми на 4-8 годин.

      Вітер переважав слабкий та помірний. Лише в Ужгородському та Мукачівському районах протягом 1-го дня та на високогір’ї (Сл Плай) протягом 4 днів його швидкість посилювалась до 15-20 м/с.

   Сніговий покрив. На кінець декади сніговий покрив відмічався на  всій території області висотою 3-16 см, та на високогір’ї (Сл Плай) висотою 33 см.

    Глибина промерзання ґрунту. Грунт на останній день декади промерзав на глибину до 1-8 см.   

Вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур

     Рослини перебували у стані зимового спокою. Шкідливих для них явищ не спостерігалось. Умови для перезимівлі озимих культур впродовж декади складались цілком задовільні, незважаючи на сильні морози завдяки достатньому сніговому покриву. Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав знижувалась до 0-3° морозу, що значно вище критичних температур вимерзання, яка у фазі утворення сходів-3-го листка становить для озимої пшениці мінус 11,0-12,5°С, у фазі кущіння – мінус 14,0-14,5 °С, озимого ячменю – мінус 9-10,2 °С.                

     

 

.           

Начальник Закарпатського ЦГМ                                      В.М. Манівчук

 

Виконавець Куклишин 657070