Метеорологічні особливості другої декади
вересня 2023 року
В другій декаді за температурними показниками тривало метеорологічне літо. Погода в більшості днів формувалась під впливом антициклону, лише при переміщенні через область холодного фронтального розділу у середині періоду та під впливом північних циклонів наприкінці декади, відмічались опади у вигляді дощів, місцями сильних з поступовим зниженням температури повітря.
Температура. Середня декадна температура повітря на більшій території області становила 16-21°, місцями в горах 14-15° тепла, що на 3-5° вище норми. Аналогічного періоду минулого року було холодніше на 6-8°.
Максимальна температура повітря в денні години підвищувалася до +20..+31º. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі знижувалася до 6-14° тепла. Поверхня ґрунту охолоджувалась до 5-13⁰ тепла.
Опади випадали протягом 3-4-х днів у
вигляді дощів. Сумарна кількість їх складала 72-209 % декадної норми (17-
Середня декадна температура на
глибині
Середня відносна вологість повітря знаходилася в межах 65-85%.
Тривалість сонячного сяйва. Сонячного сяйва до поверхні землі надійшло 55-80 годин, що на 5-12 годин вище норми.
Вітер переважав слабкий та помірний, лише у Мукачівському районі на протязі 1-го дня швидкість його посилювалась до 20 м/с.
Вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур
Сонячна суха погода в переважну кількість днів сприяла накопиченню цукрів у плодах і ягодах, завершенню достигання сільгоспкультур - соняшника, сої, кукурудзи, овочів, плодових та винограду.
У області продовжувались польові роботи: сівба озимого ріпаку, підготовка ґрунту до посіву та посів озимих зернових культур. Погодні умови в більшості днів сприяли проведенню польових робіт та збору урожаю. Дощі, які випадали переважно наприкінці декади, значно покращили вологозабезпечення ґрунту.
Кукурудза. У кукурудзи – повна стиглість, збір.
Cади та виноградники. Виноград – достигання та збір пізніх сортів.
Яблуня, груша, слива – достигання пізніх сортів, збір урожаю.
Городні культури. Томати, огірки – плодоношення - збір урожаю.
Начальник Закарпатського ЦГМ Василь МАНІВЧУК
Виконавець Цмел О 657070