Метеорологічні особливості першої

Вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур

 

           Внаслідок утримання в більшості днів похмурої, дощової погоди уповільнювалось достигання плодових та ягідних культур, відмічалось загнивання та розтріскування ягід. Погода не сприяла накопиченню  цукрів в плодах та ягодах та для винограду, який перебував у фазі цвітіння, що перешкоджало нормальному його заплідненню.

      Дощова погода в період наливання та достигання зерна озимих зернових уповільнювала надходження до зерна пластичних речовин, що призведе до стікання зерна, тим самим знизить врожай культур.

     Грунт був перезволожений, відмічались застої води на полях. Дощова погода також перешкоджала та унеможливлювала проведенню польових робіт: підгортанню картоплі, розпушуванню міжрядь просапних культур, обробітку від хвороб та шкідників, тощо.

 

             Станом на 20 червня  на більшій території області продовжував спостерігатись недобір ефективного тепла, і тільки у Берегівському районі сума ефективних температур була вище багаторічних показників.       Озимина. Озима пшениця досягла молочної стиглості.

       Висота рослин 46-75 см. Стан рослин переважно добрий .

       Овес. В гірських районах у вівса відмічається фаза нижній вузол соломини. Висота рослин 37 см.

       Кукурудза. У кукурудзи спостерігається 5-7 лист. Висота рослин 43-56 см.

       Городні культури. Огірки, кабачки – 1-3-й справжній листок; кормовий буряк – 3-й лист; помідори – утворення бокових пагонів - цвітіння. Картопля- цвітіння, в гірських районах – утворення бокових пагонів.

Cади та виноградники. Яблуня – формування та ріст плодів; слива, персик, абрикос - ріст плодів. У низинно-передгірних районах у черешні та вищні дозрівання та збір урожаю. Виноград – цвітіння.

       Багаторічні трави. У конюшини відмічалось цвітіння. Висота рослин 46 см. Стан рослин добрий.                                                              

 

 

Начальник Закарпатського ЦГМ                                      В.М. Манівчук

 

Виконавець Куклишин О. 657070