Агрометеорологічний бюлетень
по Закарпатській області

Метеорологічні особливості третьої декади листопада 2024 року

На початку декади синоптична ситуація визначалась улоговино північного циклону та проходженням фронтальних розділів. Відмічались значні дощі, в горах мокрий сніг та сніг, місцями сильний. З 24 листопада посилився вплив антициклону. Спостерігалась хмарна погода, переважно без опадів, з ранковими туманами та ожеледицею на дорогах.

Температура. Середня декадна температура повітря на більшій території області становила 0°морозу-3°тепла, та 3° морозу на високогір'ї, що на 0-1° нижче норми. Аналогічного періоду минулого року було на 2-3°.

Максимальна температура повітря в денні години на території області підвищувалася до 3-11° тепла. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі знижувалася до 2-8°морозу. Поверхня грунту охолоджувалась до 2-12°морозу.

Середня відносна вологість повітря знаходилася в межах 76-93 %.

Опади випадали протягом 3-7 днів у вигляді дощу, мокрого снігу та снігу сумарною кількістю 72-240% декадної норми (12-34 мм).

На кінець декади сніговий покрив відмічався місцями в горах 1 см, на високогір'ї (Сл Плай) - 19 см.

Тривалість сонячного сяйва. Сонячного сяйва до поверхні землі надійшло 15-23 години, що на 1-4 години більше норми.

Вітер переважав слабкий та помірний. Максимальні пориви відмічались 4-12 м/с.

Загальна кількість опадів становила 50-99% місячної норми (27-117 мм).

Вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур

Рослини перебували у стані зимового спокою. Шкідливих для них явищ протягом декади не спостерігалось. Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав знижувалась до 0°-2°тепла, що значно вище критичних температур вимерзання.