Відділ метеорологічних прогнозів та гідрометеорологічного забезпечення

Щодня мільйони людей у світі дивляться телевізор, слухають радіо, читають газети, щоб дізнатися про погоду. Залежність людини від погоди відбита в древніх легендах, казках, літописах, а перший науковий трактат про метеорологію написаний Арістотелем у четвертому столітті до нашої ери. Як не дивно, але, нині, залежність людей від погоди і важливість її прогнозування збільшилася. З одного боку науково-технічний прогрес сприяє незалежності нашого благополуччя від погоди, але з іншого боку, складна сучасна техніка і комунікації дуже чутливі до несприятливої погоди, а вихід їх з ладу навіть на короткий термін негативно позначається на роботі багатьох підприємств в різний сферах діяльності людини. Авіація, флот, народне господарство - усі використовують синоптичні прогнози у своїй діяльності. Проте, найбільший вклад прогнози погоди вносять в забезпечення безпеки людей.

Саме питання якісного та обґрунтованого прогнозування погодних умов, своєчасного забезпечення штормовою інформацією про небезпечні та стихійні явища погоди складають основу роботи відділу метеорологічних прогнозів та гідрометеорологічного забезпечення Закарпатського ЦГМ (відділ МП ГМЗ). У відділі працюють як досвідчені синоптики, що мають найбагатший досвід роботи в гідрометеорологічної службі, так і молоді фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень.

У відділі МП ГМЗ з метою забезпечення оперативною та кліматичною інформацією органів влади, народногосподарських організацій, фізичних осіб, постійно здійснюється аналіз стану погодних умов в Закарпатській області, проводиться обробка та аналіз оперативної інформації, синоптичного матеріалу, супутникової інформації, моделей прогнозування та інше.

  Щодня синоптики відділу МП ГМЗ складають:
 • добові та уточнені прогнози погоди по Закарпатській області та Ужгороду;
 • прогнози погоди по Закарпатській області на другу та третю добу;
 • прогноз середньодобової температури;
 • прогноз середнього вітру по висотах;
 • прогнози погоди по автотрасах області;
 • за даними УкрГМЦ надають консультативний прогноз на наступні 4-ту та 5-ту добу;
 • штормові попередження про виникнення небезпечних та стихійних явищ погоди;
 • готують інші спеціалізовані прогнози;
 • аналізують та надають гідрометеорологічні дані та кліматичний матеріал за запитом державних органів влади, зацікавлених народногосподарських організацій та фізичних осіб.

Повний перелік послуг, що надаються віддлом МПГМЗ.

Дані про прогнози та штормові попередження по Закарпатській області, а також огляд погоди та дані про окремі метеорологічні параметри за минулу добу щоденно надаються в Метеорологічному бюлетені.

Синоптиками відділу проводиться щоденний та місячній аналіз синоптичної ситуації у Закарпатській області. Крім того, відділ МП ГМЗ постійно здійснює вивчення фізико-географічних та кліматичних особливостей Закарпаття, проводить регіональні дослідження по аналізу небезпечних явищ погоди, приймає участь в апробації та оцінки нових моделей прогнозування небезпечних та стихійних явищ погоди.

Відділ МП ГМЗ постійно контактує зі ЗМІ, надає інформацію про фактичну та очікувану погоду ряду друкованих видань, тісно співпрацює з каналами обласного телебачення «Тиса» та «М-Студіо».