Лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря


Лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗА) організована в 1992 році. В своїй роботі лабораторія керується діючими нормативними документами. Згідно штатного розпису, роботу ЛСЗА виконують 7 фахівців. Адреса лабораторії: м. Ужгород, вул. Собранецька, 145 «Б», електронна адреса: lszauzhgorod@meteo.gov.ua, тел./факс. 64-21-58. ЛСЗА атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду – контроль навколишнього природного середовища; Свідоцтво про технічну компетентність № ІФ 239 від 10.11.2019 р.
Завданнями лабораторії є:
- регулярні спостереження за забрудненням атмосферного повітря в місті Ужгороді на двох стаціонарних базових постах, розташованих в житловій та промисловій зонах міста за адресами:
• ПСЗ-1 – проспект Свободи, 2,
• ПСЗ-2 – вул. Сергія Мартина, 2.
Проби відбираються 2 - 4 рази на добу, залежно від забруднювача, крім вихідних. Всього, згідно програми спостережень, в ЛСЗА проводиться визначення 7 забруднюючих речовин: пилу, діоксиду сірки, розчинних сульфатів, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту і формальдегіду (близько 10640 вимірювань щорічно); проби на вміст 8 важких металів (заліза, марганцю, кадмію, міді, нікелю, свинцю, хрому, цинку) відбираються на посту №1 і аналізуються в ЛСЗҐ ЦГО ім. Бориса Срезневського м. Києва.
- Проведення вимірювань потужності експозиційної дози (ПЕД) гамма – випромінювання на 8 метеостанціях області (Рахів, Хуст, Великий Березний, Берегово, Нижні Ворота, Нижній Студений, Вб Закарпатська, АМСЦ Ужгород). Вимірювання ПЕД проводиться щоденно о 8 годині київського часу.
- Вимірювання сумарної бета-активності аерозолів і атмосферних випадінь на стаціонарному посту спостережень М Рахів.
- Вимірювання сумарної бета-активності атмосферних випадінь на АМСЦ Ужгород.
- Вимірювання рН атмосферних випадінь на М Берегово та В Закарпатська (Міжгір’я). Визначається рН кожного атмосферного випадіння.
- Надання довідок про фонові концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі м. Ужгорода згідно заявок замовника.
- Забезпечення інформацією про стан забруднення атмосферного повітря міста Ужгорода органів влади, місцевого самоврядування та засобів масової інформації.
Перелік послуг, що надаються ЛСЗА.